ERJ8ENF2671V Panasonic
ERJ8ENF2671V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF2671V
Part Number ERJ8ENF2671V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.67K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF2671V
Datasheet download ERJ8ENF2671V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF2671V
ERJ8ENF2671V Specifications
Part Number ERJ8ENF2671V
Rad Hard No
Resistance Value 2.67 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm