ERJ6GEYJ1R0V Panasonic
ERJ6GEYJ1R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ1R0V
Part Number ERJ6GEYJ1R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1 Ohm 5% 1 8W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ1R0V
Datasheet download ERJ6GEYJ1R0V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ1R0V
ERJ6GEYJ1R0V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ1R0V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 1 Ohm
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm