MMA02040C1000FB300 Vishay
MMA02040C1000FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1000FB300
Part Number MMA02040C1000FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 100 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1000FB300
Datasheet download MMA02040C1000FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C1000FB300
MMA02040C1000FB300 Specifications
Part Number MMA02040C1000FB300
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 1406
Product Dimensions 3.6 mm
Resistance Value 100 Ohm
Power Rating 0.25 W
Max Processing Temp 260
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm