ERJ8ENF30R0V Panasonic
ERJ8ENF30R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF30R0V
Part Number ERJ8ENF30R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 30 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF30R0V
Datasheet download ERJ8ENF30R0V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF30R0V
ERJ8ENF30R0V Specifications
Part Number ERJ8ENF30R0V
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 30 Ohm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm