ERJ8ENF4992V Panasonic
ERJ8ENF4992V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF4992V
Part Number ERJ8ENF4992V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 49.9K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF4992V
Datasheet download ERJ8ENF4992V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF4992V
ERJ8ENF4992V Specifications
Part Number ERJ8ENF4992V
Rad Hard No
Resistance Value 49.9 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm