ERJ6RQF6R8V Panasonic
ERJ6RQF6R8V Images
Please contact us for more photos of ERJ6RQF6R8V
Part Number ERJ6RQF6R8V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 6.8 Ohm 1% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6RQF6R8V
Datasheet download ERJ6RQF6R8V.pdf
Request Quotation for ERJ6RQF6R8V
ERJ6RQF6R8V Specifications
Part Number ERJ6RQF6R8V
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Resistance Value 6.8 Ohm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Power Rating 0.125 W
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm