ERJ8GEYJ1R3V Panasonic
ERJ8GEYJ1R3V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ1R3V
Part Number ERJ8GEYJ1R3V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1.3 Ohm 5% 1 4W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ1R3V
Datasheet download ERJ8GEYJ1R3V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ1R3V
ERJ8GEYJ1R3V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ1R3V
Case Size 1206
Resistance Value 1.3 Ohm
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 10 mg
Replacement Part Number PART-ERJ8GEYJ1R3V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ8GEYJ1R3V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0805 10K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R