ERJ8GEYJ200V Panasonic
ERJ8GEYJ200V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ200V
Part Number ERJ8GEYJ200V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 20 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ200V
Datasheet download ERJ8GEYJ200V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ200V
ERJ8GEYJ200V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ200V
Case Size 1206
Resistance Value 20 Ohm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm