ERJ8GEYJ2R2V Panasonic
ERJ8GEYJ2R2V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ2R2V
Part Number ERJ8GEYJ2R2V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 5% 1 4W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ2R2V
Datasheet download ERJ8GEYJ2R2V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ2R2V
ERJ8GEYJ2R2V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ2R2V
Case Size 1206
Resistance Value 2.2 Ohm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm