ERJ8GEYJ330V Panasonic
ERJ8GEYJ330V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ330V
Part Number ERJ8GEYJ330V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 33 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ330V
Datasheet download ERJ8GEYJ330V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ330V
ERJ8GEYJ330V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ330V
Case Size 1206
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Power Rating 0.25 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 33 Ohm
Package Type SMD
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm