MCR01MZPF33R2 ROHM
MCR01MZPF33R2 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF33R2
Part Number MCR01MZPF33R2
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF33R2
Datasheet download MCR01MZPF33R2.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF33R2
MCR01MZPF33R2 Specifications
Part Number MCR01MZPF33R2
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Resistance Value 33.2 Ohm
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm