KTR18EZPJ106 ROHM
KTR18EZPJ106 Images
Please contact us for more photos of KTR18EZPJ106
Part Number KTR18EZPJ106
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR18EZPJ106
Datasheet download KTR18EZPJ106.pdf
Request Quotation for KTR18EZPJ106
KTR18EZPJ106 Specifications
Part Number KTR18EZPJ106
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.25 W
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Resistance Value 10 MOhm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm