ERJ6GEYJ106V Panasonic
ERJ6GEYJ106V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ106V
Part Number ERJ6GEYJ106V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10M Ohm 5% 1 8W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ106V
Datasheet download ERJ6GEYJ106V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ106V
ERJ6GEYJ106V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ106V
Resistance Value 10 MOhm
Case Style Molded
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Type Thick Film
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm