ERJL1WKJ10CU Panasonic
ERJL1WKJ10CU Images
Please contact us for more photos of ERJL1WKJ10CU
Part Number ERJL1WKJ10CU
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 0.01 Ohm 5% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJL1WKJ10CU
Datasheet download ERJL1WKJ10CU.pdf
Request Quotation for ERJL1WKJ10CU
ERJL1WKJ10CU Specifications
Part Number ERJL1WKJ10CU
Resistance Value 10 MOhm
Case Size 2512
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 1.1 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 1.1 mm
Product Length 6.4 mm