MMA02040C2943FB300 Vishay
MMA02040C2943FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C2943FB300
Part Number MMA02040C2943FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 294K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C2943FB300
Datasheet download MMA02040C2943FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C2943FB300
MMA02040C2943FB300 Specifications
Part Number MMA02040C2943FB300
Type Thin Film
Lead Free Yes
Green Yes
Termination Style Wraparound
Packaging Blister Tape and Reel
Package Type Melf
Case Style Conformal
Resistance Value 294 kOhm
Family MMA0204
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 1406
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm