ERJ8GEYJ394V Panasonic
ERJ8GEYJ394V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ394V
Part Number ERJ8GEYJ394V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 390K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ394V
Datasheet download ERJ8GEYJ394V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ394V
ERJ8GEYJ394V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ394V
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Resistance Value 390 kOhm
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Power Rating 0.25 W
Tolerance 5 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm