ERJ8RQF1R5V Panasonic
ERJ8RQF1R5V Images
Please contact us for more photos of ERJ8RQF1R5V
Part Number ERJ8RQF1R5V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1.5 Ohm 1% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8RQF1R5V
Datasheet download ERJ8RQF1R5V.pdf
Request Quotation for ERJ8RQF1R5V
ERJ8RQF1R5V Specifications
Part Number ERJ8RQF1R5V
Case Size 1206
Resistance Value 1.5 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm