MCR03EZHF1211 ROHM
MCR03EZHF1211 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZHF1211
Part Number MCR03EZHF1211
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1.21K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZHF1211
Datasheet download MCR03EZHF1211.pdf
Request Quotation for MCR03EZHF1211
MCR03EZHF1211 Specifications
Part Number MCR03EZHF1211
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Case Size 0603
Resistance Value 1.21 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm