TNPW120610K0BETA Vishay
TNPW120610K0BETA Images
Please contact us for more photos of TNPW120610K0BETA
Part Number TNPW120610K0BETA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 10K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW120610K0BETA
Datasheet download TNPW120610K0BETA.pdf
Request Quotation for TNPW120610K0BETA
TNPW120610K0BETA Specifications
Part Number TNPW120610K0BETA
Case Size 1206
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 10 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Rad Hard No
Tolerance 0.1 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin/Lead
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm