CRCW2010150RFKEFHP Vishay
CRCW2010150RFKEFHP Images
Please contact us for more photos of CRCW2010150RFKEFHP
Part Number CRCW2010150RFKEFHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 150 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW2010150RFKEFHP
Datasheet download CRCW2010150RFKEFHP.pdf
Request Quotation for CRCW2010150RFKEFHP
CRCW2010150RFKEFHP Specifications
Part Number CRCW2010150RFKEFHP
Case Size 2010
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Resistance Value 150 Ohm
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 1 W
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm