MCR006YRTF3302 ROHM
MCR006YRTF3302 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF3302
Part Number MCR006YRTF3302
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 33K Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF3302
Datasheet download MCR006YRTF3302.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF3302
MCR006YRTF3302 Specifications
Part Number MCR006YRTF3302
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 33 kOhm
Package Type SMD
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 0201
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm