MCR25JZHJ511 ROHM
MCR25JZHJ511 Images
Please contact us for more photos of MCR25JZHJ511
Part Number MCR25JZHJ511
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR25JZHJ511
Datasheet download MCR25JZHJ511.pdf
Request Quotation for MCR25JZHJ511
MCR25JZHJ511 Specifications
Part Number MCR25JZHJ511
Type Thick Film
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Case Size 1210
Resistance Value 510 Ohm
Termination Style Wraparound
Supplier Package 1210
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm