MCR03EZPFX2491 ROHM
MCR03EZPFX2491 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX2491
Part Number MCR03EZPFX2491
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.49K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX2491
Datasheet download MCR03EZPFX2491.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX2491
MCR03EZPFX2491 Specifications
Part Number MCR03EZPFX2491
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 2.49 kOhm
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm