MMA02040C3831FB300 Vishay
MMA02040C3831FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C3831FB300
Part Number MMA02040C3831FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 3.83K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C3831FB300
Datasheet download MMA02040C3831FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C3831FB300
MMA02040C3831FB300 Specifications
Part Number MMA02040C3831FB300
Resistance Value 3.83 kOhm
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.25 W
Case Style Conformal
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 3.6 mm
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Case Size 1406
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm