| Part Number | ERJS06F5113V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 775990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0805 511K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJS06F5113V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJS06F5113V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0805 |
| Power Rating | 0.125 W |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Resistance Value | 511 kOhm |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.6 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Product Weight | 4 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJS06F5113V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thick Film 0201 732 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0201732RFNED.pdf |
|
TE Connectivity | Res Thin Film 0603 390K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CPF0603B390KE1.pdf |
|
Vishay | Res Metal Strip 2010 0.018 Ohm 1% 1 2W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for WSL2010R0180FEA.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0805 98.8K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for TNPW080598K8BEEN.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CR0402-FX-1200GZ2.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 200K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ-2RKF2003X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 2010 82 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ12ZYJ820U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 768 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ6ENF7680V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1812 0.033 Ohm 1% 1 2W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJL12KF33MU.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 34.8K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF3482V.pdf |