MCR01MZPJ155 ROHM
MCR01MZPJ155 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ155
Part Number MCR01MZPJ155
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 1.5M Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ155
Datasheet download MCR01MZPJ155.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ155
MCR01MZPJ155 Specifications
Part Number MCR01MZPJ155
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Resistance Value 1.5 MOhm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Package Type SMD
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm