CRG0603F732R TE Connectivity
CRG0603F732R Images
Please contact us for more photos of CRG0603F732R
Part Number CRG0603F732R
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 732 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRG0603F732R
Datasheet download CRG0603F732R.pdf
Request Quotation for CRG0603F732R
CRG0603F732R Specifications
Part Number CRG0603F732R
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Resistance Value 732 Ohm
MSL Level 2
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm