RMCF0603FT270R Stackpole
RMCF0603FT270R Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT270R
Part Number RMCF0603FT270R
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT270R
Datasheet download RMCF0603FT270R.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT270R
RMCF0603FT270R Specifications
Part Number RMCF0603FT270R
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 270 Ohm
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm