MCR006YRTJ471 ROHM
MCR006YRTJ471 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ471
Part Number MCR006YRTJ471
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 470 Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ471
Datasheet download MCR006YRTJ471.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ471
MCR006YRTJ471 Specifications
Part Number MCR006YRTJ471
Failure Rate
Military Standard
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 470 Ohm
Type Thick Film
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Supplier Package 0201
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm