CRCW04023K60JNED Vishay
CRCW04023K60JNED Images
Please contact us for more photos of CRCW04023K60JNED
Part Number CRCW04023K60JNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 3.6K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW04023K60JNED
Datasheet download CRCW04023K60JNED.pdf
Request Quotation for CRCW04023K60JNED
CRCW04023K60JNED Specifications
Part Number CRCW04023K60JNED
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Resistance Value 3.6 kOhm
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm