MMB 02070C1203FB200 Vishay
MMB 02070C1203FB200 Images
Please contact us for more photos of MMB 02070C1203FB200
Part Number MMB 02070C1203FB200
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 2309 120K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB 02070C1203FB200
Datasheet download MMB 02070C1203FB200.pdf
Request Quotation for MMB 02070C1203FB200
MMB 02070C1203FB200 Specifications
Resistance Value 120 kOhm
Product Dimensions 5.8 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.4 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Conformal
Case Size 2309
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm