CRCW12102R20FKEA Vishay
CRCW12102R20FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW12102R20FKEA
Part Number CRCW12102R20FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 2.2 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12102R20FKEA
Datasheet download CRCW12102R20FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW12102R20FKEA
CRCW12102R20FKEA Specifications
Part Number CRCW12102R20FKEA
Resistance Value 2.2 Ohm
Power Rating 0.5 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Rad Hard No
Case Size 1210
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm