MCR18EZPF1212 ROHM
MCR18EZPF1212 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF1212
Part Number MCR18EZPF1212
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description THICK FILM CHIP RESISTOR 3216 12.1K OHM
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF1212
Datasheet download MCR18EZPF1212.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF1212
MCR18EZPF1212 Specifications
Part Number MCR18EZPF1212
Military Standard
Failure Rate
Family MCR
Lead Free Yes
Type Thick Film
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Packaging Paper Tape and Reel
Package Type SMD
Resistance Value 12.1 kOhm
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm