ERJ2GEJ225X Panasonic
ERJ2GEJ225X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ225X
Part Number ERJ2GEJ225X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.2M Ohm 5% 1 10W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ225X
Datasheet download ERJ2GEJ225X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ225X
ERJ2GEJ225X Specifications
Part Number ERJ2GEJ225X
Resistance Value 2.2 MOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm