CRCW12066R80JNEAC Vishay
CRCW12066R80JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW12066R80JNEAC
Part Number CRCW12066R80JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12066R80JNEAC
Datasheet download CRCW12066R80JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW12066R80JNEAC
CRCW12066R80JNEAC Specifications
Part Number CRCW12066R80JNEAC
Resistance Value 6.8 Ohm
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Supplier Package 1206
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm