ERJL12KF33MU Panasonic
ERJL12KF33MU Images
Please contact us for more photos of ERJL12KF33MU
Part Number ERJL12KF33MU
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1812 0.033 Ohm 1% 1 2W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJL12KF33MU
Datasheet download ERJL12KF33MU.pdf
Request Quotation for ERJL12KF33MU
ERJL12KF33MU Specifications
Part Number ERJL12KF33MU
Power Rating 0.5 W
Case Size 1812
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 33 MOhm
Tolerance 1 %
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 4.5 mm