ERJP03F2491V Panasonic
ERJP03F2491V Images
Please contact us for more photos of ERJP03F2491V
Part Number ERJP03F2491V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.49K Ohm 1% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03F2491V
Datasheet download ERJP03F2491V.pdf
Request Quotation for ERJP03F2491V
ERJP03F2491V Specifications
Part Number ERJP03F2491V
Termination Style Wraparound
Resistance Value 2.49 kOhm
Supplier Package 0603
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Pin Count 2
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm