ERJP03F4993V Panasonic
ERJP03F4993V Images
Please contact us for more photos of ERJP03F4993V
Part Number ERJP03F4993V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description ANTI-SURGE RES 0603 0.2W 1% 499KOHM
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03F4993V
Datasheet download ERJP03F4993V.pdf
Request Quotation for ERJP03F4993V
ERJP03F4993V Specifications
Part Number ERJP03F4993V
Termination Style Wraparound
Family ERJP03
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Packaging Punched Carrier Tape and Reel
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Lead Free Yes
Resistance Value 499 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm