ERJP06F10R0V Panasonic
ERJP06F10R0V Images
Please contact us for more photos of ERJP06F10R0V
Part Number ERJP06F10R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1 4W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06F10R0V
Datasheet download ERJP06F10R0V.pdf
Request Quotation for ERJP06F10R0V
ERJP06F10R0V Specifications
Part Number ERJP06F10R0V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 10 Ohm
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Case Style Molded
Case Size 0805
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm