ERJP06J474V Panasonic
ERJP06J474V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J474V
Part Number ERJP06J474V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 470K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J474V
Datasheet download ERJP06J474V.pdf
Request Quotation for ERJP06J474V
ERJP06J474V Specifications
Part Number ERJP06J474V
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Resistance Value 470 kOhm
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm