ERJP08D1000V Panasonic
ERJP08D1000V Images
Please contact us for more photos of ERJP08D1000V
Part Number ERJP08D1000V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 100 Ohm 0.5% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08D1000V
Datasheet download ERJP08D1000V.pdf
Request Quotation for ERJP08D1000V
ERJP08D1000V Specifications
Part Number ERJP08D1000V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Resistance Value 100 Ohm
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm