ERJP08F1002V Panasonic
ERJP08F1002V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F1002V
Part Number ERJP08F1002V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F1002V
Datasheet download ERJP08F1002V.pdf
Request Quotation for ERJP08F1002V
ERJP08F1002V Specifications
Part Number ERJP08F1002V
Case Size 1206
Resistance Value 10 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm