ERJP08F2210V Panasonic
ERJP08F2210V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F2210V
Part Number ERJP08F2210V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 221 Ohm 1% 2 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F2210V
Datasheet download ERJP08F2210V.pdf
Request Quotation for ERJP08F2210V
ERJP08F2210V Specifications
Part Number ERJP08F2210V
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Power Rating 0.667 W
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 221 Ohm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm