ERJP08F49R9V Panasonic
ERJP08F49R9V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F49R9V
Part Number ERJP08F49R9V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description PICERJP08F49R9V
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F49R9V
Datasheet download ERJP08F49R9V.pdf
Request Quotation for ERJP08F49R9V
ERJP08F49R9V Specifications
Part Number ERJP08F49R9V
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Resistance Value 49.9 Ohm
Lead Free Yes
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Packaging Punched Carrier Tape and Reel
Mounting Surface Mount
Family ERJP08
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm