SMM02040C2409FB300 Vishay
SMM02040C2409FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C2409FB300
Part Number SMM02040C2409FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 24 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C2409FB300
Datasheet download SMM02040C2409FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C2409FB300
SMM02040C2409FB300 Specifications
Part Number SMM02040C2409FB300
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.6 mm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Case Size 1406
Type
Package Type Melf
Case Style Conformal
Resistance Value 24 Ohm
Max Processing Temp 260
Military Standard
Failure Rate
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm