ERJPA3F1000V Panasonic
ERJPA3F1000V Images
Please contact us for more photos of ERJPA3F1000V
Part Number ERJPA3F1000V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJPA3F1000V
Datasheet download ERJPA3F1000V.pdf
Request Quotation for ERJPA3F1000V
ERJPA3F1000V Specifications
Part Number ERJPA3F1000V
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Resistance Value 100 Ohm
Supplier Package 0603
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm