ERJPA3F5103V Panasonic
ERJPA3F5103V Images
Please contact us for more photos of ERJPA3F5103V
Part Number ERJPA3F5103V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 510K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJPA3F5103V
Datasheet download ERJPA3F5103V.pdf
Request Quotation for ERJPA3F5103V
ERJPA3F5103V Specifications
Part Number ERJPA3F5103V
Termination Style Wraparound
Resistance Value 510 kOhm
Supplier Package 0603
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm