ERJS02F9092X Panasonic
ERJS02F9092X Images
Please contact us for more photos of ERJS02F9092X
Part Number ERJS02F9092X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 90.9K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02F9092X
Datasheet download ERJS02F9092X.pdf
Request Quotation for ERJS02F9092X
ERJS02F9092X Specifications
Part Number ERJS02F9092X
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.1 W
Case Style Molded
Resistance Value 90.9 kOhm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm