ERJS06F1202V Panasonic
ERJS06F1202V Images
Please contact us for more photos of ERJS06F1202V
Part Number ERJS06F1202V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 12K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS06F1202V
Datasheet download ERJS06F1202V.pdf
Request Quotation for ERJS06F1202V
ERJS06F1202V Specifications
Part Number ERJS06F1202V
Resistance Value 12 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm