ERJT06J1R0V Panasonic
ERJT06J1R0V Images
Please contact us for more photos of ERJT06J1R0V
Part Number ERJT06J1R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1 Ohm 5% 1 4W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJT06J1R0V
Datasheet download ERJT06J1R0V.pdf
Request Quotation for ERJT06J1R0V
ERJT06J1R0V Specifications
Part Number ERJT06J1R0V
Case Size 0805
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1 Ohm
Rad Hard No
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm